Policie speciální kontroly zatím neslibuje. Ovšem pokud dojde k potížím kvůli letním pneumatikám, motoristé musejí počítat s postihy.
Modrou značku s bílou vločkou najdou řidiči v okrese na čtyřech místech. Povinné zimní pneumatiky jsou na silnici číslo 34 ze Svitav do Poličky, ve stoupání na „pětatřicítce“ k Hřebečskému tunelu a na komunikaci druhé třídy z Pohledů do Křenova. Nově přibyl úsek mezi Křenovem a Jevíčkem. „Jenže Hřebečský tunel je nyní uzavřený a nasněžilo. Navíc se oprava silnice pod tunelem protáhne zřejmě do konce listopadu. Rozhodli jsme se ale nakonec, že na objízdnou trasu značku Zimní výbava na jeden měsíc neumístíme,“ uvedl David Švec, vedoucí dopravního inspektorátu svitavské policie.

Policisté s krajem a silničáři uvažovali o umístění značky s vločkou i na březovský kopec. V zimě tu dopravu často komplikují auta, která se kloužou na letních pneumatikách. „Zatím tu značka není. Neexistuje totiž kvalitní objízdná trasa. Okolní silnice jsou úzké a nevhodné pro kamiony,“ vysvětlil David Švec.

Nerespektování modré dopravní značky se zakresleným symbolem automobilu a sněhové vločky se řidičům nemusí vyplatit. Kromě až dvoutisícové pokuty čeká na „hříšníky“ také udělení jednoho trestného bodu v příslušné evidenci.
Pro zimní pneumatiky platí takzvané pravidlo „čtyř“. Používají se čtyři měsíce, musejí být nasazeny na všechna čtyři kola, minimální hloubka dezénu musí činit čtyři milimetry a používají se maximálně po dobu čtyř let.