Společně s kolegou vyjeli do Družstevní ulice a pytel rozvázali. Uvnitř bylo šest krásných štěňat. „Jedná se zřejmě o křížence stafforda a bulteriéra. Psi jsou v pořádku, akorát bylo potřeba je odčervit a jinak jsou zdraví. Stáří odhadujeme na šest týdnů,“ dodává městská policistka.

Kdo je vyhodil?

NALEZENCI. Karolína Sokolová z městské policie našla při své službě pytel se štěňaty vyhozený na ulici. Všichni pejsci během pár hodin našli nový domov.Štěňata včera dopoledne pobíhala po služebně, ale již za několik hodin našla nový domov. „Nález jsme oznámili také na státní policii,“ říká velitel Městské policie v Litomyšli Tomáš Rádek.

Kdo na ulici odhodil pejsky v pytli, už vyšetřuje policie. „Věc prošetřujeme jako přestupek, zřejmě došlo k porušení veterinárního zákona,“ dodal mluvčí svitavské policie Ondřej Zeman.

Odhozená štěňata pobouřila lidi ve městě. „Hledala bych mezi majiteli, co mají psy těchto ras a pak jim dala za to tvrdý trest,“ rozzlobila se v diskuzi na facebooku Michaela.

Odložených štěňat u popelnic je spousta. Známý je třeba dva měsíce starý případ ze středočeského Kladna. Pikantní bylo, že na čtveřici štěňat policii upozornil muž, který je k popelnicím v papírové krabici odložil, jak se později ukázalo.
Asi nejotřesnější případ se stal vloni, taktéž před Vánoci, v Břeclavi. Do Dyje tam někdo hodil tašku, v níž byla čtyři malá štěňátka. Zdálky to viděl kolemjdoucí, který přispěchal a tašku rychle vytáhl. Pro štěňátka však bohužel už bylo pozdě.

Nechtěné dárky

NALEZENCI. Karolína Sokolová z městské policie našla při své službě pytel se štěňaty vyhozený na ulici. Všichni pejsci během pár hodin našli nový domov.Odložených psů jsou jen v Pardubickém kraji desítky ročně. A nemusí končit jen u popelnic. Někdy je majitelé zavezou pryč do lesů a ujedou, nechají je někde přivázané, pouze v lepším případě se obrátí přímo na útulek.

„Stává se to. Jen v posledním roce vím tady v okolí asi o pěti takto odložených psech. A nejde ani tak o nechtěné nebo nezvládnuté vánoční dárky. Kolikrát si lidé psa pořídí na léto a po prázdninách pak nevědí, co s ním,“ řekla Blanka Šponarová ze záchranné stanice Zelené Vendolí u Svitav. Nejčastěji tento osud stíhá buď štěňata, nebo naopak staré a nemocné psy.