V současnosti už je na hotovou konstrukci pokládána plachta a termokabely, které budou rozehřívat sníh, aby lehkou střechu nezatěžoval a stekl dolů. Plášť stadionu bude narozdíl od střechy odnímatelný, aby pro letní sporty byl prostor otevřen a provzdušněn.

„Jen lehké zastřešení je doplňováno za účelem ochrany plochy před deštěm, sněhem a přímým sluncem, jenž mají negativní vliv na kvalitu a udržitelnost ledu. Plášť stěn je pak koncipován jako modulové síťové nebo pevné zábrany, chránící prostor před větrem a listím. Mimo zimní sezónu bude tento plášť variabilně odnímatelný. Pevnou částí tedy zůstává pouze střecha,“ uvedl mluvčí radnice Jiří Johanides.

Smyslem rekonstrukce je neuzavírat sportovce do pevné haly, ale pouze zvýšit jejich komfort před počasím.

„Součástí investice je i úprava technologie chlazení tak, aby bylo dosaženo vyšší účinnosti a využití odpadního tepla pro ohřev teplé užitkové vody,“ dodal mluvčí.

Zastřešení stadionu vyjde na bezmála 40 milionů korun, město na něj vloni dostalo dotaci 17 milionů. Ledová plocha má standardní hokejové rozměry, je vybavena umělým chlazením, střídačkami a malou tribunou. Mimo zimní sezonu je na betonový podklad pokládán kvalitní umělý povrch pro další sporty.