To přinesl mladějovské školce program S chutí pomáhejme školám i dětem růst. Jeho smyslem bylo dostat do povědomí dětí a jejich rodičů poznatky o správné výživě, zdravém životním stylu a současně nabídnout škole možnost vyhrát peníze na nákup vybavení nebo na renovaci.

„Princip spočíval v tom, že všichni, kdo měli zájem, tedy zaměstnanci školy, rodiče nebo veřejnost, nosili do školy účtenky od nákupu jakéhokoliv rostlinného tuku od konkrétního výrobce," uvedla Dana Antlová, ředitelka mateřské školy v Mladějově na Moravě. Škola tak postupně získávala potřebné body.

Současně s tím plnila úkoly spojené s informacemi o zdravé výživě a zdravém životním stylu. I za jejich splnění byla škola bodována.

PŘEDŠKOLÁCI v Mladějově se radují z výhry.

Aby bylo hlasování spravedlivé, byly založeny dvě kategorie, a to největší počet získaných bodů a nejvyšší počet bodů v přepočtu na jedno dítě. Celkem tedy mohlo být až šest výherců. Souběžně s těmito aktivitami všichni využívali recepty a návody na správnou výživu dětí. „I naše mateřská škola se do soutěže zapojila. S obrovskou podporou rodičů i ostatních občanů z obce se nám podařilo umístit se v druhé kategorii na druhém místě, za což všem velice děkuji," sdělila Dana Antlová.

V listopadu převzali v Praze šek. „Částka dvě stě tisíc korun není pro naši malou školku rozhodně zanedbatelná," uvedla ředitelka Antlová. Protože rozhodující podíl na získání výhry měli rodiče, dala jim školka možnost, aby sami navrhli, jak peníze využijí. „Na společné schůzce jsme se rozhodli, že po prázdninách děti přijdou do zrenovované šatny a bude je čekat i nový nábytek ve třídě," dodala ředitelka Mateřské školy v Mladějově Dana Antlová.