Lidé kradou v obchodech salámy, sýry, alkohol. Občas policie vyšetřuje také případy odcizených zvířat, selat nebo králíků.

Tentokrát ale zloděj navštívil záchrannou stanici ve Vendolí.

Před několika dny lupič přelezl plot a došel si pro malého čuníka. Příběh zachráněného malého kance Slivoně tak nemá moc dobrý konec. „Sele nám přinesli lidé asi před třemi měsíci. Byl mu jeden nebo dva dny. Prostě úplně malý čuník. Zachránili jsme ho, protože byl zraněný. Chytil ho totiž pes,“ vzpomínal Josef Zelený ze záchranné stanice.

Kde je ale nyní krotkému Slivoňovi konec, nikdo neví. I když Josef Zelený tuší, co se stalo. „Slivoň byl na noc v ohradě, přes den ale běhal za námi. Někdo to asi vypozoroval. Měl asi patnáct až dvacet kilogramů. Prostě akorát na gril. Myslím si, že proto ho někdo ukradl,“ dodal Josef Zelený.

Ve stanici tak zůstává jen jeden kanec, a to mohutný Pivoň. Ani jeho příchod na svět ale nebyl veselý, jenže na něj si dnes už zloději netroufnou. „Lidé ho našli před šesti lety ve sněhu jako malé sele ještě s pupeční šňůrou,“ řekl Zelený.

S krádeží se setkali ve vendolské záchranné stanici poprvé. Ještě nikdy se nestalo, že by zloděj přišel pro zraněné či vyléčené zvíře.