Polička

Tři akce pro děti připravil dům dětí v Poličce. Na čtvrtek od devíti do dvanácti hodin jsou děti od první třídy zvány do Mozaiky do dílny „Velikonoční Zajíček“. Budou se učit šít na šicím stroji a výrobek nakonec dozdobí. V pátek od 8.45 do 15 hodin se koná již devátý velikonoční turnaj v šachu jednotlivců. Turnaj se uskuteční v prostorách školní jídelny základní školy Na Lukách. V pátek od devíti do dvanácti hodin se mohou děti od prvních do pátých tříd zúčastnit zábavných her v Liboháji „Indiánskou stopou“. Užijí si legraci. Budou běhat po lese, plnit úkoly, soutěžit. Na konci čeká účastníky malá sladká odměna. V případě nepříznivého počasí je připraven náhradní program v domě dětí.

Litomyšl

Děti se mohou ve čtvrtek od 9 do 13 hodin zúčastnit velikonoční dílny v domě dětí v Litomyšli. Mohou si namalovat kraslice voskovou technikou. Vyzkoušet si madeirová vajíčka - zdobená dírami a bílým voskem. Pokud budou mít děti kvalitní vajíčka s pevnou skořápkou, naučí je lektorky proškrabávanou techniku. Účastníci dílny si musí přinést vyfouknutá vajíčka, čím více tím lépe. V domě dětí jsou pro ně připraveny jarní zápichy do květináče z pergamána a také přáníčka a obrázky. Na děti čeká také ovčí vlna na suché filcování oveček, kuřátek a jiných velikonočních dekorací. Jak uvedla jedna z lektorek domu dětí Eva Pecháčková, děti si budou moci vyrobit z výdutku „tamago okarinu“ – hudební kraslici.

V rámci oslav Dne Země pořádá dům dětí v Litomyšli ve spolupráci se střední zahradnickou a technickou školou a speciální základní školou pro širokou veřejnost na čtvrtek exkurzi do Nedošínského háje s odborným výkladem. Autobus odjíždí v 8.15 z autobusového nádraží. Sraz účastníků je o půl deváté v Nedošíně na zastávce Na obrátce.

Moravská Třebová

Dům dětí v Moravské Třebové připravil pro děti od prvních do pátých tříd „Velikonoční pobyt“. Akce „vypukla“ již včera vpodvečer a potrvá do pátku do sedmnácti hodin. Na tři dny se tak z dětí stanou piráti všech moří, kteří neohroženě bojují s mořskými příšerami a navštěvují neprobádané ostrovy. Velikonoce si připomenou rovněž tradiční dílnou.