„Oba se brání našim tvrdým sankcím v případě podnikatelského nezdaru, kdyby z toho chtěli udělat nějakou ubytovnu. Proto se dost obávám o úspěch jednoho z těch dvou," uvedl starosta. Radnice požaduje po kupci smluvní pokutu pro případ, že by byl objekt využíván k jinému účelu, než k jakému byl prodán.

Město už dva roky jedná se stavební firmou Matoušek CZ, která chtěla nejdříve budovu přestavět na centrum aktivního stáří s luxusními byty, později plány změnila na objekt se sociálními službami.
Zastupitelé záměr prodeje schválili už v roce 2012. Další investor plánoval v objektu zřídit gynekologickou kliniku a genetické pracoviště, poté ale slevil a záměr změnil rovněž na dům pro penzisty.
Starosta považuje demolici za krajní řešení a přivítal by, kdyby se podařilo zachovat alespoň průčelí se vstupem. „Na jednu stranu by to byla škoda zbourat, na druhou stranu je to nejlepší lokalita ve městě, i když tam určitě nenecháme postavit domy. Něco s tím ale musíme vymyslet," řekl Izák.

Bývalá nemocnice byla postavena na počátku 20. století. Půdorysem vytváří písmeno U. Město ji koupilo před více než deseti lety od hejtmanství za téměř čtyři miliony korun. Původně tam radnice chtěla postavit kongresové centrum, ale evropské dotace by pokryly jen malou část nákladů. Dřívější plány jiného investora, který tam chtěl postavit domov pro seniory, město odmítlo.