Prošel si tvrdými roky dřiny a je úžasné, že může Mistr kuchař, pedagog a mentor Václav Šmerda vidět výsledky své práce, kdy v jeho stopách pokračuje „další mistr“ David Nečas. Naučil se od něj vše, co v dnešní době umí a stále se zdokonaluje. Zúčastnil se několika ročníků soutěže Křišťálová vařečka, kde vybojoval 1. a 2. místo, absolvoval mnoho kuchařských kurzů, kde získal nespočetně zkušeností a společně s Václavem Šmerdou pokračovali ve své práci, která pro ně byla zároveň koníčkem…

Společně byli nedílnou součástí banketů pro stovky lidí, včetně hudebního festivalu Smetanova Litomyšl. Jejich kuchařské umění měli možnost ochutnat i prezident Václav Klaus, sportovci Dominik Hašek, Patrik Eliáš, Antonín Panenka a další. V jeho práci, která je dodnes i jeho koníčkem, ho neustále podporuje manželka Ivana společně s jejich dětmi, Dominikou a Filipem, stejně jako jsou na něj hrdé jeho dvě dospělé dcery Nikola a Aneta. Společně se svou manželkou provozují rodinnou hospůdku se zaměřením na českou kuchyni a catering. Lidé se k nim rádi vrací pro jejich vstřícnost a ochotu. Nemůžeme nezmínit momentální covidovou situaci, kdy v době nejtěžší krize zaváželi jídlem záchranáře, hasiče a policisty, za což jim patří obrovský dík.

Na návrh Václava Šmerdy a se schválením prezidenta AKC ČR Miroslava Kubce byl David Nečas oceněn za dlouholeté členství AKC, práci, za jeho snahu, úsilí a píli v oboru gastronomie bronzovou medailí Magdaleny Dobromily Rettigové. (nec)