Zastupitelé schválili pro příští rok nový ceník s několika změnami. Pavel Skřiváček si ale přesto známku na letošní rok nekoupí. Pořídí mu ji zřejmě zastupitelé města ze své kapsy.

Na posledním jednání zastupitelů bylo rušno. Diskutovalo se o parkovném. „Rada města dostala doporučení od zastupitelstva, aby změnila ceník. Roční poplatek pro občany, kteří na náměstí bydlí nebo vlastní nemovitost, bude pět set korun, pro ostatní majitele automobilů tisíc korun,“ uvedl starosta Michal Kortyš.

Ale jak to bude s Pavlem Skřiváčkem, který si letos permanentku nekoupí, protože je drahá? „Složíme se mu na parkovací permanentku ze svých peněženek. Pan Skřiváček nabídku přijal. Pokutu za něj ale určitě platit nebudeme, to je věc státní správy,“ řekl Michal Kortyš.

Radní chtěli letos vyššími cenami regulovat parkovné a omezit dlouhodobé stání v centru Litomyšle. Záměr ale úplně nevyšel. „Tento systém zavedeme ve chvíli, až tu budou aspoň dvě odstavná parkoviště nedaleko náměstí. To je naše vize,“ dodal starosta. V pondělí jednal s Litomyšlským patriotem. Společně budou řešit příští pondělí další připomínky.