Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dálnice D35 dostala těsně zelenou

Litomyšl – Ve čtyřhodinovou bitvu se změnilo jednání zastupitelů o trasování dálnice D35. Ti nakonec rozhodli ve prospěch varianty, která je rozpracovanější a má podporu Ředitelství silnic a dálnic a ministerstva dopravy.

22.9.2017
SDÍLEJ:

VÝSLEDEK hlasování, které podpořilo budování D35 ve variantě „0“. Zastupitelé rozhodli těsnou většinou.Foto: Deník/ Petr Šilar

V sále, kam dorazilo nebývalé množství lidí, se však tato varianta dočkala nelichotivých přívlastků.

JAKO NA FOTBALE
Očekávaná bouřlivá diskuse přinesla slovní výpady nejen na zhotovitele trasy, kterým je ŘSD, ale i na vedení města. „To co se tu děje to je největší amatérismus za posledních deset let. Tajení a lži,“ prohlásil například občan Tomáš Hajro.

Podobnou rétoriku zvolili i někteří zastupitelé. „Je tu velké informační vakuum a mnoho dezinformací,“ postěžoval si Radek Pulkrábek (Patriot SNK). Vzájemné osočování ze lží, amatérismu a diletantství bylo hlavním obsahem příspěvků vystupujících. Mnohdy to vypadalo, že zastánci více připravené varianty „0“, jsou doslova zločinci a příznivci varianty „1“ odborníci na slovo vzatí.

„Za posledních půl roku jsem se hodně poučil a jsem odborník na dálnici,“ řekl vystupující Ladislav Sýkora. Až po dvou a půl hodinách zazněla od řečnického pultu zásadní otázka: „Chceme dálnici, nebo ne?“ Položil ji místostarosta Josef Janeček (ODS). Ten také připomenul vleklá jednání o trasování dálnice, kdy se rozhodovalo, zda vůbec povede v blízkosti Litomyšle.

PODMÍNKY SOUHLASU
Po slovní přestřelce došlo na hlasování, které bylo nakonec veřejné. Původní návrh starosty Radomila Kašpara bylo tajné hlasování. Výsledek byl podle očekávání těsný a o jediný hlas byla schválena varianta „0“. Šampaňské se však po hlasování nebouchalo.

Z usnesení ZaM ZaM schvaluje vedení trasy D 35 v okolí města Litomyšle variantou „0“ /ZUR/ dle předloženého projektu pro územní řízení na stavbu „D35, 3507 Litomyšl-Janov“.

Podmínky souhlasu se stavbou jsou:

1) u částí stavby, kde hrozí riziko překročení hlukových norem, požadujeme vykoupení širšího pásu pozemků a realizaci protihlukových stěn a výsadbu dřevin s více vegetačními patry z důvodu omezení hlukového zatížení okolní zástavby

2) u obslužné komunikace mezi Suchou a Strakovem požadujeme doplnit do PD a následně realizovat výhybnu

3) nesouhlasíme s realizací připojení města na MUK Litomyšl sever

4) nesouhlasíme s umístěním odpočívky pro kamiony na území Města Litomyšle (tento bod byl již schválen v minulosti)

Autor: Petr Šilar

22.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Z utkání HC Litomyšl vs. BK Havlíčkův Brod B.
10

Litomyšl se dočkala první výhry. Odnesl to Havlíčkův Brod

Moravskotřebovský bazén čekají opravy. Vyžádají si investici okolo čtyřiceti milionů korun.
2

Kvůli bezpečnosti uzavřou bazén

Ani krávy se na Svitavy nevydržely koukat...

Svitavy /OHLASY/ – „Jsem rád, že jsme potvrdili vítězství z předchozího kola,“ liboval si po vítězství v Lanškrouně trenér Poličky, která pozvolna stoupá tabulkou krajského přeboru.

Řidič ujel od místa nehody

Kamenec u Poličky – Svědci by mohli pomoci vyřešit nehodu, která se stala na začátku měsíce na silnici I/43 v blízkosti odbočky na Borovou.

Uklidnili se a derby bylo jejich

Svitavy /KOOPERATIVA NBL/ – Zvláštní, atypický zápas. Nízké skóre, úspěšnost střelby na obou stranách nevýrazná, trojky skoro neexistovaly (2:2). Přesto přineslo první východočeské derby sezony napínavou podívanou do samotného závěru.

Padaly góly, stejně tak i červené karty

Svitavy /III. TŘÍDA/ – Povinnost splněna. Vedoucí Březová podle očekávání doma v pohodě přehrála poslední Koclířov, tady se zaváhání skutečně čekat nedalo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení