Ve čtvrtek odpoledne vystoupil na mimořádném zasedání zastupitelstva a přednesl své prohlášení. Omluva však nezazněla. Naopak podává trestní oznámení na policii a také na odbor dopravy v Litomyšli.

V sobotu 12. března ve dvě hodiny ráno zkontrolovala hlídka litomyšlských policistů Jaromíra Odstrčila, který jel ve svém voze. Podle policie nadýchal 1,49 promile alkoholu. Odmítl druhou dechovou zkoušku i odběr krve. Navíc měl policistům vyhrožovat. Jaromír Odstrčil tvrdí, že se nezbavuje odpovědnosti. Počká si na výsledek správního nebo přestupkového řízení. „Jde již o sedmý brutální útok na mě a moji rodinu. Podal jsem dvě trestní oznámení za nezákonný únik informací z Policie České republiky nebo Městského úřadu v Litomyšli z odboru dopravy. Pachateli hrozí pokuta od jednoho do pěti milionů korun a rok odnětí svobody,“ uvedl Jaromír Odstrčil ve svém prohlášení, které učinil na čtvrtečním jednání zastupitelů.

Policie ale žádnou stížnost nemá. „Nemám informaci, že by na policii někdo takové trestní oznámení podal,“ sdělila Eva Maturová, mluvčí pardubické policie. O oznámení neví ani vedení litomyšlské radnice. Strana Věci veřejné nechce jednání Jaromíra Odstrčila komentovat.