Od ledna se však situace zlepší. Zastupitelé schválili vyhlášku, která zpoplatní vjezd na náměstí. Obyvatelé takové opatření vítají. „Řidiči si často historickým středem města jen krátí cestu, aniž sem opravdu potřebují. J

sem rád, že si místní oddechnou a zejména chodci,“ věří ve zlepšení dopravních komplikací Miroslav Červený z Poličky. Vyhláška však pamatuje na zásobování prodejen a majitele domů na náměstí. „Ti dostanou od městské policie kartu opravňující k bezplatnému vjezdu do centra. Všichni ostatní zaplatí dvacet korun u parkovacích automatů,“ vysvětluje konečné řešení dopravní situace starosta Jaroslav Martinů.

Spokojený je také René Habrman z občanského sdružení A21, který na problematiku nadměrného provozu v historickém jádru poukazuje už delší dobu: „Jsem rád, že jsme našli s vedením města společný kompromis. Uvidíme, jak se opatření osvědčí.“ Od listopadu radní spustí informační kampaň pro obyvatele, aby nedošlo k případným nedorozuměním.

Po startu placeného vjezdu budou strážníci nějaký čas tolerovat neuhrazení požadované částky. Hlavním cílem nového nařízení je nasměrování návštěvníků na záchytná parkoviště a podpora pěší turistiky.