Tématem celého zápisu byla zoologická zahrada. Zápisy do první třídy se uskutečňují hlavně proto, aby učitelé zjistili, jestli jsou děti, kterých se to týká, schopny nastoupit do školy. Zjišťují se formou hry jejich povahové vlastnosti, vědomosti, soustředěnost i motorika. Ale nejen to, čekalo tam na ně překvapení ve formě divadla a písnička Zoo, které si pro ně připravili letošní čtvrťáci s paní učitelkou Marcelou Langerovou. Začalo to tím, že vystoupil pan ředitel, uvítal nové budoucí prvňáčky, řekl něco k organizaci celého zápisu. Potom nastoupila paní učitelka Božena Hrbatová a ta všechny seznámila s tím, co je na zápisu čeká.

A po paní učitelce jsme nastoupili my s pohádkou Jak Žofka zachránila pana Levharta a s písničkou Viktora Guľváše Zoo. Jak jsme odehráli, odvedli jsme děti do přízemí školy, kde je čekal malý test. Počkali jsme na ně, když byly hotové, odvedli jsme je zpět k rodičům, kteří s nimi chodili po různých stanovištích, za která získávaly děti zvířátka na svoji mapu zoologické zahrady.

Byli jsme moc rádi, že jsme mohli budoucím prvnáčkům naším divadlem zpříjemnit jejich úplně první kontakt a pobyt ve škole.

NICOLE KALASOVÁ, 4. třída Jaroměřice