Zaměstnanci v Pardubickém kraji se mají nejlépe v litomyšlském Vertexu. Tak zní hodnocení odborné poroty. Bývalí pracovníci vzpomínají na podnik jen v dobrém.

Porota soutěže přihlédla především ke vzdělávání pracovníků, růstu organizace, náborům či výhodám pro zaměstnance. „Na trhu práce začíná být poněkud těsno. Pokud chceme být zajímavým zaměstnavatelem, musíme vytvářet výhodné prostředí. Snažím se o co nejlepší sociální a mzdové podmínky,“ uvedl Pavel Kusý, personální ředitel Saint–Gobain Vertex v Litomyšli. Vedení firmy investuje do vzdělávání techniků i dělníků, udělují odměny při životních výročích a nabízejí výhodné stravování a lékařskou péči. „Ročně dotujeme stravu pro jednoho pracovníka asi patnácti tisíci korunami a přispíváme na penzijní připojištění. V létě zajišťujeme pitný režim a nedostatkovým profesím podnikové byty,“ dodal Pavel Kusý. Lidé bez práce mají šanci najít uplatnění ve Vertexu. Musí počítat ovšem s čtyřsměnným provozem. Zaměstnance z okolních vesnic ovšem sváží do podniku speciální autobusová doprava.

Stará garda

Zdeněk Vandas z Litomyšle strávil ve společnosti zabývající se výrobou sklovláknitých textilií téměř tři desítky let. „Do podniku jsem nastoupil v květnu roku 1968. Vykonával jsem funkci likvidátora cestovních účtů. V osmdesátých letech jsem přešel do úseku plánování, ale to pro mě nebylo to pravé ořechové. Jako bych tušil, že centrální plánování není to, co republika potřebuje,“ říká Zdeněk Vandas. Po roce 1989 pracoval v propagaci. „Třetinu mé pracovní náplně tvořila redakce podnikových novin Skleněné vlákno. Jezdil jsem na veletrhy a podílel se na expozicích,“ vzpomíná Vandas. Před třinácti lety podal výpověď. Na Vertex vzpomíná dodnes. Věří, že se brzy sejde stará garda z ekonomického úseku.

V soutěži zaměstnavatel roku skončila na druhém místě v kraji Karosa z Vysokého Mýta, kde pracují ze svitavského okresu desítky lidí.