Litomyšlská kastelánka Zdeňka Kalová se svěřila, že se na zámku budou snažit vybudovat miniaturní zámeckou kavárnu, aby si návštěvníci mohli přímo na nádvoří sednout s šálkem dobré kávy a vychutnat si přitom pohled na historickou památku. Snaha nese své výsledky. Zahájení nové turistické sezony s sebou přinese i otevření šlechtické kavárny.

Jako za dávných let

V nabídce podniku budou nápoje a cukroví, na kterých si dřív pochutnávala aristokracie. „Nejstarší úprava kávy je turek. Káva se ve většině případů pila hořká a ochucovala se hodně kořením, běžnou součástí byla skořice, kardamom nebo muškátový oříšek," popsala kastelánka.

Nejen v zámeckých komnatách turisté nahlédnou do historie, ale i prostřednictvím pochoutek v připravované kavárně. „Chceme návštěvníkům ukázat, jak se dřív stolovalo. Samozřejmě budeme mít v nabídce i kávu a další nápoje, na které jsou hosté z kaváren zvyklí dnes," ujistila Zdeňka Kalová.

Nebylo by to pravé posezení u kávy bez něčeho dobrého k zakousnutí. I recepty budou tradiční dobové. Na zámku budou péct rovněž podle receptů z nejstarší dochované kuchařské knihy, jakou je questenberská kuchařka z Jaroměře.

„Už jsme trénovali některé pečivo, které se na hradech a zámcích peklo. Dělali jsme ořechový chlebíček, což jsou sušenky z bílé mouky, bílku a ořechů. Jedním z nejstarších cukroví jsou perníčky nebo linecké cukroví. Zkoušeli jsme i hrachový dort na sladko," pochlubila se kastelánka.

Na kávu od dubna

Ve šlechtickou kavárnu se promění část spojovacího křídla v levé části zámku. Na kávě v prostorách zámku by si návštěvníci mohli pochutnat už od dubna. „Zatím zařizujeme úřední povolení na provoz kavárny a jednáme s budoucím provozovatelem, aby návštěvníci od dubna mohli kavárnu využívat," dodala Zdeňka Kalová.