Lidé se před několika dny rozloučili symbolicky se zámeckým amfiteátrem. Koncert Čechomoru si nenechaly ujít stovky lidí. To ale neznamená, že tím amfiteátr skončil. S koncerty a dalšími akcemi tu počítají radní i nadále. Během revitalizace zámeckého návrší však prostor v zahradě u zámku změní svoji tvář.

V zámeckém amfiteátru se v minulosti konala představení Smetanovy Litomyšle. Uskutečnil se tu také koncert Jaromíra Nohavici a Čechomoru. „Je to úplně něco jiného jít na koncert do klubu, do sportovní haly nebo do amfiteátru u zámku. Je kouzelný. Bylo by nám moc líto, kdyby se zničil. Bez něho by zámecká zahrada už nebyla úplná,“ říká Jiří Dvořák. A lidé smutnit nemusejí. Po opravě se akce do amfiteátru vrátí. „Demontujeme betonové špalky pro lavičky. Upravíme terén, obnovíme vodní tok a v místě stávajícího hlediště vytvoříme několik nových travnatých teras. Ty umožní instalaci laviček nebo sedaček až pro pět set lidí,“ sdělil starosta Michal Kortyš. Navíc přibudou mobilní lavičky. Maximální kapacita by tedy podle Kortyše mohla být až sedm set padesát diváků. „Ostatní lidé využijí svah a přinesou si vlastní židličku nebo deku,“ dodal Kortyš. Konstrukce nového jeviště v amfiteátru bude mobilní a „vyroste“ v zahradě jen na představení. U jeviště vzniknou zemní šachty s přívodem energií.

Anglický park u zámku vznikl na konci osmnáctého století. Dochovalo se i několik dokladů původního architektonického vybavení.