Lidé dojíždějící každý den do práce vlakem i další cestující se budou muset v následujících dnech a týdnech obrnit trpělivostí. Dnes ráno začíná výluka na hlavním železničním koridoru – v úseku mezi Chocní a Ústím nad Orlicí. Správa železniční dopravní cesty zahájí opravu a výměnu kolejnic jedné koleje této páteřní dvoukolejné trati. Práce potrvají do středy 21. července. Následně od 25. července do 2. srpna potrvá oprava druhé koleje.

Rychlíky, expresy a další dálkové vlaky vyšší kvality projedou úsekem bez omezení. Regionální vlaky – osobní a spěšné – budou přes den nahrazeny autobusy, ty vyjedou i místo některých nočních spojů. První náhradní spoj vyjede dnes v 6.45 hodin ráno z Ústí nad Orlicí a v opačném směru, tedy z Chocně, v 7 hodin. Autobusy budou vyjíždět z Chocně a Ústí podle vlakového jízdního řádu, veřejnost se ale musí připravit na zpoždění. „U dálkové dopravy předpokládáme, že může dojít ke zpoždění deset až patnáct minut, u regionální to bude ještě o pět deset minut horší kvůli přestupu do autobusů a cestě přes Orlické Podhůří,“ informoval Deník Michal Štěpán, ředitel krajského centra osobní dopravy v Pardubicích. Zastávky budou na nádražích u výpravních budov, v Bezpráví autobus zastaví na rozcestí v Orlickém Podhůří – Říčkách.

„Návazné osobní vlaky v přestupních stanicích budou mít omezené čekání, v některých případech je nutno počítat s použitím až následujícího spoje. Cestujícím doporučujeme plánovat takovou trasu, kde je doba na přestup delší,“ radí Michal Štěpán.