Většinou to budou učitelé a ředitelé základních škol, pro které je akce primárně určena. Za pozornost stojí také jména přednášejících a lektorů.

„Bude jich více než 28 a jsou mezi nimi například bývalý ministr školství Ondřej Liška, bývalý generální ředitel ČEZ a Škoda Holding Martin Roman. Přijede i Bob Kartous, průkopník inovací ve vzdělávání, Susanna Bäckmann, odbornice na vzdělávání z Finska a nebude chybět Petr Hájek, který je architektem roku 2018,“ uvedl ředitel společnosti Zámecké návrší David Zandler.

Vrcholem festivalu bude pořad pondělního podvečera, kdy od 18 hodin povede rozhovory na téma vzdělávání Martin Veselovský z internetové televize DVTV. Jedním z jeho hostů bude youtuber Karel Kovář alias KOVY.

„Nakopněte svoji školu je festival vzdělávání. Jeho smyslem je poskytnout ředitelům škol, pedagogům, rodičům, studentům a zájemcům z veřejnosti možnost lépe se zorientovat v trendech a vztazích, které školu utvářejí, a v možných způsobech vedení školy v budoucnosti. Je to možnost potkat nejenom špičky v oboru školství a vzdělávání, ale také řadu inspirativních osobností,“ podotkl Zandler. 

Ilustrační fotografie.
Trikolora už září méně, neobtěžuje