Marek Obrtel na záchrance končí, ze své vlastní vůle. Nyní manažer velké zdravotnické organizace osočuje kraj z nadržování jeho nástupci, bagatelizuje kontrolu, která neskončila, a tudíž její výsledky neznám ani já sám, a pouští se do zákulisních hrátek v parlamentu.
Po jmenování nového ředitele záchranky se objevila řada dohadů a nepřesných informací. Jeho předchůdce Marek Obrtel se zřejmě rozhodl, že zničí vše, co se mu v záchrance podařilo udělat.

Pravděpodobně mu dobře neslouží paměť, jinak by určitě věděl, že v posledních dvou letech záchranná služba pod jeho vedením hospodařila se ztrátou, vloni činila devatenáct milionů korun.

Rada proto v listopadu 2009 navýšila provozní příspěvek o 13 milionů korun. Pro zbývající miliony korun musel pan ředitel sáhnout do fondu reprodukce. Propad prý zavinila Lékařská služba první pomoci a zdravotnická dopravní služba, kterou do konce roku 2009 Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje provozovala.

Bývalý ředitel však zapomíná dodat, že na zajištění chodu měl v rozpočtu vyčleněny finanční prostředky, a to ve výši 143 milionů korun.
V jednom má však pravdu, část této ztráty vznikla tím, že došlo k navýšení tarifních mezd zaměstnanců.

Rozpočet na letošní rok připravoval šéf záchranky s vědomím, že pohotovost a zdravotnickou dopravní službu již nebude provozovat.
Přesto se mu částka 128 milionů korun zdála nízká, i když dostal navíc deset milionů na nákup nových sanitních vozů. Požádal proto kraj o rozvázání pracovního poměru dohodou. O tom, že kraj zvýšil provozní příspěvek o pět milionů korun na modernizaci vozového parku, nerozhodovalo jmenování nového ředitele záchranky, jak se pan Obrtel snaží namluvit lidem, ale havárie sanity, již druhé v posledním půlroce.

Když to shrneme, bude tedy záchranná služba letos hospodařit s částkou 145 milionů korun, což je srovnatelné s uplynulým rokem.
Věříme, že energie vložená do pomluv a nepravd se vrátí tam, kam patří, do sanitek.

Obětavé a zkušené posádky záchranky potřebují klid, jistotu a pevné zázemí. A tu jim nové vedení záchrannky garantuje, stejně jako bezpečnost pacientům.

Vážím si toho, co pan Marek Obrtel pro Zdravotnickou záchrannou službu v Pardubickém kraji vykonal. O to více mě mrzí, že se uchyluje k tak nedůstojné kampani.

Radko Martínek hejtman Pardubického kraje