Záchrana koně trvala více než čtyři hodiny a byla velmi náročná. A nakonec bohužel marná. 

"Ačkoliv byla pomoc při záchraně velice obětavá ze všech stran, poranění nohy bylo natolik závažné, že jsme museli nechat klisnu uspat," řekl chovatel koně z Biskupic.

Jak se vše seběhlo?

Dvě profesionální jednotky hasičů z Moravské Třebové a Svitav a dobrovolná jednotka z Jevíčka zasahovaly ve čtvrtek celé dopoledne u záchrany nemocného koně v Biskupicích u Jevíčka.

Psali jsme již:

"Bezvládně ležící osmiletou klisnu vážící asi 600 kilogramů bylo nutné ve stáji postavit zpět na nohy. Klisna má čtyřměsíční hříbě a v současné době poraněnou zadní levou nohu, se kterou se již měla léčit. Ovšem majitelům kůň do rána ve stáji lehl," sdělila k zásahu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Velitel zásahu povolal do Biskupic taky veterináře a záchrannou stanici z Brna (animal rescue Brno), která se specializuje na záchranu větších zvířat. Hasiči ke zvednutí klisny použili trojnožku, kterou používají hasiči lezci a materiál, který standardně využívají v záchranné stanici. Koně postavili hasiči na nohy. Klisna byla ve speciálním vozíku převezena do Brna na veterinární kliniku.

Příběh ale bohužel neměl šťastný konec.