Nekale vydělával na důvěřivcích. Nyní tvrdí: Za natočení videa mi dali 10 tisíc

Lidské důvěřivosti využili pracovníci pojišťovacích firem, kteří klientům nabízí, že první dva roky budou pojistné platit za ně. O těchto nekalých praktikách jsme informovali už minulý týden.

Redaktoři Deníku natočili schůzku zprostředkovatele Lukáše Hucla z pardubické firmy PK s.r.o. s Tomášem Košťálem, který předstíral, že má o pojištění zájem. Hucl nyní v dopise adresovaném redakci tvrdí, že nahrávky jsou fingované. Za účinkování ve dvou scénkých prý inkasoval 20 tisíc korun. „Oznámili mi, že nahrávky hodlá firma (kde Košťál pracuje, pozn. red.) použít pro narušení obchodů naší společnosti (PK s.r.o., pozn. red.) ve svůj prospěch a kvůli rozšíření klientely,“ uvádí v dopise Hucl.

Proč by ale zaměstnanec sehrál divadlo, které by poškozovalo zájmy jeho firmy a upozorňovalo na její nekalé praktiky? „Jednalo se mi o rychlý výdělek. Ty scénky a mé slovo nemají takovou váhu, aby mohlo poškodit naši společnost,“ napsal. Podle informací Deníku Tomáš Košťál zvažuje možnost podání trestního oznámení.

Na webové verzi Deníku měl článek na téma podvodů s pojistnými smlouvami obrovský ohlas. V diskusi se přihlásili i poškození. „Má přítelkyně už Kooperativě dluží 12 tisíc. Já jsem smlouvu taky podepsal, upomínku čekám. Desítky mých známých jsou do toho namočení taky,“ uvedl poškozený Petr Pánek.