„Jedná se o unikátní virtuální hru, která vychází z populárního geocachingu. Přináší ale mnohem více zábavy. Využívá technických možností chytrých telefonů, do kterých je možné ji zdarma nainstalovat jako běžné mobilní aplikace," vysvětlil Jiří Zámečník z Českomoravského pomezí. Nová hra provede lidi po zajímavých lokalitách Českomoravského pomezí. „Geofun jsme spustili v minulých dnech. První hráči se už vydali na jednotlivá místa, kde plní úkoly a získávají body na svá konta. Aktuálně je aplikace dostupná na Google play pro telefony se systémem Android. Pro iPhony bude k dispozici v následujících dnech," dodal Jiří Zámečník.

Hráče provázejí zajímavými místy regionu osobnosti a patroni. Ve Svitavách je jím Oskar Schindler, v Litomyšli M. D. Rettigová, ve Vysokém Mýtě Josef Sodomka, v Poličce stavitel Zdislav a v Moravské Třebové princezna Hereret. „Průvodci hráčům udělují pokyny, vypráví zajímavosti spojené s daným místem. Pokud je potřeba, poskytnou radu pro splnění úkolu. Pokládají také otázky, zadávají úkoly a vše vyhodnocují osobitým stylem," řekl manažer Zámečník. Hráči odpovídají na otázky spojené s městy a místy Českomoravského pomezí. Hledají zajímavé objekty na základě indicií, zkouší svůj odhad, točí video nebo kreslí. „Aby úkol odstartoval a byl dokončen, musí hráč dojít na místo dané souřadnicemi. V rámci hry je využito několik zábavných videí. Lidé budou odměněni i archivními fotografiemi z míst, kde se nacházejí," popsal Jiří Zámečník.

Odměnou za netradiční putování a plnění úkolů je řada zajímavých cen. Mezi nimi je pobyt na hradě Svojanov, vstupenka na Smetanovu Litomyšl, rodinné vstupenky na zámek v Litomyšli, poukaz na jízdu na koni nebo na dvacet plzeňských piv.

(jik)