Vedení města společně se seniorcentrem připravuje projekt na celkovou rekonstrukci jednoho z domů na ulici Milady Horákové. Z vybydleného objektu vzniknou resocializační byty.

Dům naproti mateřské škole je v žalostném stavu. „Naším záměrem je vybudovat v domě šest resocializačních bytů s odpovídajícím sociálním zázemím,” uvedl Pavel Čížek, místostarosta Svitav. Čtyři standardní a dva podkrovní byty budou určené především pro mladé matky s dětmi, které žijí v azylových domech v regionu nebo po omezenou dobu se svými dětmi v kojeneckém ústavu, a pro mladé dospělé, kteří se vracejí z ústavní nebo ochranné výchovy. „Toto bydlení jim pomůže posunout se dál do reality,” vysvětlil starosta David Šimek. Tyto byty budou moci využít po přechodnou dobu dvou let.

Celkovou opravu nemovitosti radní odhadují na 5,3 milionu korun. „Chceme využít výzvu, kterou vyhlásilo ministerstvo pro místní rozvoj. Na rekonstrukci jednoho bytu bychom mohli získat až pět set padesát tisíc korun,” informoval Pavel Čížek. Město projekt podpoří dvěma miliony korun. Zastupitelé záměr města odsouhlasili jak podáním žádosti o dotaci, tak i vyčleněním finanční podpory.