Kromě toho, že pracovníci hradu během několika týdnů připraví památku na novou turistickou sezonu, panuje na hradě také čilý stavební ruch. Hlavně v hradní kuchyni,která byla v původních prostorách přízemí empírového paláce obnovena v roce 2009. Se svým nářadím se tam totiž nastěhovali kamnáři. Kdo si pamatuje, jak kuchyně vypadala, teď se bude možná divit.

Místo krbu je nyní pec. „Snažili jsme se zatraktivnit podobu hradní kuchyně. Rádi bychom jí navrátili historickou podobu," vysvětlil kastelán hradu Miloš Dempír. V místech, kde byl poměrně nevhodný krb z druhé poloviny 20. Století, je zabudovaná pec. „Podle dobových popisů v těchto místech skutečně stála," podotkl kastelán. Novinka, i když dobová, je plně funkční. Znamená to tedy, že se na hradě bude zase péct a dobroty z kuchyně provoní celý palác. „V peci se dá upéci cokoliv. Chtěli bychom návštěvníkům nabízet hradní chléb," potvrdil kastelán.

Bezpečnost

Komín kamnáři stavět nemuseli, ten už v kuchyni v prostorách krbu byl. „Využili jsme ho. Pouze jsme museli nechat provést úpravy, aby odpovídal bezpečnostním předpisům," sdělil kastelán.

Pec funguje podle starých principů. „Jedná se o velkou kobku, uvnitř které rozděláme oheň. Jakmile dosáhneme požadované teploty, ohniště shrneme do zadní části pece. Vložíme chleba, uzavřeme pec a pečeme," popsal zjednodušený postup Miloš Dempír. Pec udrží nakumulovanou teplotu dlouhou dobu.
Náročnou stavbu provedl spolu se svým týmem kamnář Lukáš Novotný z Letovic. S budováním historických kachlových kamen na hradě Svojanov už má bohaté zkušenosti. Výsledky jeho práce jsou vidět v pokladně, restauraci a loveckém salonku. „Stavba chlebové pece je unikátní záležitostí. Aby správně fungovala, musí splňovat přesné proporce," uvedl kamnář Lukáš Novotný. Pece vytápěné dřevem byly od dob starého Egypta budované nejprve jako jámy v zemi, později z hlíny a pálených cihel.

V minulosti byla pec součástí každé kuchyně. Sálající měkké teplo dokonale prostupuje a zdravým způsobem upravuje veškeré potraviny. Nahřátá pec dokáže sálat teplo i několik hodin. „Příprava jídel teplem z ohně ze dřeva i měkkým nakumulovaným teplem ve stěnách pece je nejzdravější a nejpřirozenější tepelnou úpravou potravin.

Kromě chleba je možné v peci upéct v podstatě cokoliv, například jakékoliv maso, od velkého kusu, jako třeba kýty až po domácí sekanou a k ní si přidat třeba pár brambor na přílohu. Maso z pece je dokonale propečené, není připálené a má úžasnou chuť a vůni z přípravy na ohni ze dřeva," popisoval Lukáš Novotný.
Kamnáři se do hradu ještě vrátí. Na první úpravu hradní kuchyně totiž už brzy naváže druhá etapa. „Město Polička nám nedávno věnovalo krásná kachlová kamna se sporákem. Pocházejí z městské nemovitosti ve Stříteži, která byla určená k demolici," upřesnil Miloš Dempír.

Unikátní kuchyň

Vzácný a mohutný kus z konce 19. století doplní vybavení zadní části hradní kuchyně. „I tento mohutný kachlový sporák bychom chtěli zprovoznit. Jako jeden z mála hradů a zámků v republice tak budeme mít funkční kuchyni, kde budeme moci návštěvníkům ukazovat, jak se v takové kuchyni peklo i vařilo," poznamenal kastelán.
Co budou vařit na kamnech, Miloš Dempír prozatím netuší. „Tak daleko jsme ještě neuvažovali. Ale třeba u příležitosti hradního adventu bychom tam chtěli péct perníčky, které tady pak děti ozdobí," řekl kastelán.

Jak Miloš Dempír slíbil, novinek bude letos víc. Návštěvníci se tedy mají na co těšit. Hrad Svojanov zahajuje letošní návštěvnickou sezónu už v sobotu 28. února.

(hrk)