Odpovídal na nepříjemné otázky

Po úvodních proslovech se na hlavu státu snesly otázky, které odrážely nespokojenost obyvatel města. Moravská Třebová se totiž už několik let potýká s vysokou nezaměstnaností, a tak se některé z otázek logicky týkaly ekonomických témat.

Po mítinku s lidmi zavítal Miloš Zeman na radnici, kde se pozdravil se zástupci města, okolních obcí i s místními podnikateli. Poté se přesunul do vojenské střední školy, kde měl na programu besedu se studenty.

„Proč máme bojovat za zemi, kterou neznáme…?" Tímto citátem britského premiéra Nevilla Chamberlaina ze září roku 1938 zahájil tenkrát diskusi se žáky Vojenské střední školy a znovu tak vyjádřil svůj postoj k tehdejší situaci v Sýrii. Jako vrchního velitele ozbrojených sil ho přivítal kordon v pozoru stojících studentů a studentek vojenství.

A proč se hlava českého státu pravidelně vydává do krajů naší země? Povinnosti prezidenta totiž podle něj nespoučívají jen ve skládání účtů, ale také v tom, že všechny kraje, jejich obyvatele a podniky navštěvuje.

Je to lepší, než sedět na Hradě

„Navazuji na předchozí prezidentskou tradici s tím rozdílem, že místo dvou dnů jsem si dal tři dny na každý kraj, abych jej poznal," sdělil nám před dvěma lety český prezident. „Mým cílem je, každý kraj navštívit jednou ročně. Je to lepší, než být zavřený na Pražském hradě," okomentoval své „výlety" prezident Miloš Zeman.