„Objel jsem na svém bicyklu všechny existující značky města Poličky. Vyrazil jsem postupně směrem na výpadovky na Jedlovou, Pomezí, Lezník, Střítež, Borovou, Kamenec, Korouhev a zpět na Jedlovou,“ popisuje vyjížďku Milan Pavliš.

Vládní nařízení o omezeném pohybu osob tak dodržel a pohyboval se pouze v katastru Poličky. Doufá ale, že se brzy podívá na bicyklu i za cedule města. „Už nechci chodit jenom do zaměstnání a občas nakoupit. Taky se chci podívat za svými nejbližšími do sousední vesnice,“ dodává Pavliš.

TAM A ZASE ZPÁTKY

Pořádný trénink zvládl na cestě dlouhé pouhých 1300 metrů i litomyšlský triatlonista Roman Pittner v Ostrém Kameni na Poličsku.

Při tréninku ujel ve vesnici na nově otevřené asfaltce rovných sto kilometrů. Jak? Přejel ji tam a zpátky rovných 37krát.

„Sto kilometrů na ‚polňačce‘ dlouhé 1300 metrů. Přiznávám, byl to hec,“ říká Roman Pittner. Podobné akce chystají i další sportovci. Například běžci v Dolním Újezdu připravili speciální trasu, která vede po hranici katastru a měří zhruba 8,5 kilometru. Mezi místními je známá jako Pašerácká stezka.

NA KOLE objíždí Milan Pavliš celý katastr města.NA KOLE objíždí Milan Pavliš celý katastr města.Zdroj: archiv M. Pavliše