Vážení čtenáři,
ke čtyřicátému výročí vstupu okupantských vojsk na území tehdejší Československé socialistické republiky 21. srpna 1968 pro vás připravujeme vzpomínkové materiály, které se tohoto smutného období našich dějin týkají. Samozřejmě budeme rádi, a jistě to uvítají i čtenářiSvitavského deníku, když se vaše vzpomínky nebo fotografie budou týkat našeho regionu. Nepohrdneme ale ani materiály, které se týkají jiných míst republiky.


Těšíme se na vaše archivní fotografie, dobové dokumenty i jakékoli vzpomínky na dny okupace, týdny a měsíce po ní, ale třeba i na vaše zážitky z doby normalizace - doby vyškrtávání členů z komunistické strany, kádrových pohovorů, politických vyhazovů, emigrace a „zlaté éry“ udavačů všemocné StB.
Za zaslání vzpomínek nebo zapůjčení dobových materiálů předem děkujeme a poděkování se autor nebo majitel dočká i na stránkáchSvitavského deníku. Vaše příspěvky zasílejte nebo noste do redakce. Sídlíme na adrese: náměstí Míru 28, 568 02 Svitavy, mailová adresa je: svitavsky@denik.cz.