„Zároveň probíhají sanace podloží pro budoucí parkoviště pro osobní vozidla a pokládají se výztuže základové desky retenční nádrže, která bude sloužit jako zdržovací objekt pro srážkové vody ze zpevněných ploch. Na konci července začne samotná montáž parkování po kola,“ uvedla Eva Štěpařová z odboru rozvoje města. Celkové náklady na výstavbu dopravního terminálu činí 26 milionů korun. Dokončení díla je plánováno na konec září.

„Do výběrového řízení se přihlásila trojice uchazečů. Vítězná společnost nabídla nižší cenu, než jsme předpokládali,“ uvedl místostarosta Václav Mačát.

Součástí projektu je i výstavba cyklověže, přičemž příprava celého projektu začala před třemi roky. „Dostali jsme zadání zbudovat buď kryté přístřešky na kola, nebo automatický systém úschovy kol. Proti venkovnímu stání byla neustálá potřeba kontroly, spojená i s náklady na údržbu stojanů. Automatický systém se jeví jako bezúdržbový a moderní způsob úschovy kol, který reaguje na trend rozvoje cyklistiky ve městech,“ doplnil Miroslav Netolický.