Pokud máte  tip na nějakou akci, o které by měli vědět i ostatní čtenáři, ozvěte se nám: svitavsky@denik.cz.

Pondělí 5. března
Ve svitavském alternativním klubu Tyjátr se od 17.30 hodin uskuteční autorské čtení s Arnoštem Goldflamem, který je hercem, dramatikem, režisérem, pedagogem  a zároveň spisovatelem. Předčítat bude ze své připravované knihy Pravdivé výmysly (o tátovi).  

V Tylově domě v Poličce se od 9.30 do 11 hodin koná přehlídka dramatických, hudebních a tanečních vystoupení Život je jen náhoda. Představí se obyvatelé Domova na Zámku v Bystrém, Domova na rozcestí ve Svitavách, Domova u studánky z Anenské studánky, Domova pod hradem v Rychmburku, žáci ze Speciální základní školy v Bystrém a klienti poličské charity. Stejný program mohou diváci zhlédnout také v úterý od 10.30 hodin ve  svitavské Fabrice.

Úterý 6. března
Na svitavské radnici se uskuteční tisková konference. Přineseme z ní  informace o bezpečnostní situaci ve městě, projektech odboru školství a kultury, zprávy z odboru životního prostředí a o připravovaných kulturních a sportovních akcích ve městě (Víkend zdraví, Velikonoce, Svitavský Fanda, Svitavská desítka).

Středa  7. března
V deset hodin začne předprodej vstupenek na 54. ročník mezinárodního festivalu Smetanova Litomyšl – vloni zmizela většina lístků během dvou hodin.
Šití panenek pro UNICEF v Novém kostele v Litomyšli.

Čtvrtek 8. března
Světový den ledvin.
Tisková konference Gymnázia v Poličce přinese informace  o grantovém projektu Experimentem k poznání. Cílem projektu je rychlejší a efektivnější zavádění moderních experimentálních systémů do škol celého Pardubického kraje.

Pátek 9. března
Utkání hokejového čtvrtfinále v ČEZ Aréně Pardubice, kde se domácí tým utká s Vítkovicemi.

Sobota  10. března
Den  solidarity s Tibetem – města a obce ve svitavském okrese vyvěsí  tibetskou vlajku.

V Tylově domě v Poličce vystoupí v 19 hodin  česká zpěvačka Radůza, multiinstrumentalistka a autorka hudby i textů, poprvé ve své kariéře s živou kapelou.