S losováním byli námi oslovení zástupci spokojeni. Sami přiznávají, že vylosovaná čísla na kampaň vliv nemají. Důležitější jsou volební programy a osobnosti na kandidátních listinách. „Máme šťastnou sedmičku. Doufejme tedy, že bude šťastná," řekl kandidát za Fórum pro občany Litomyšle Vojtěch Stříteský. Spokojenost s číslem i losováním projevil i kandidát TOP 09. „Nemáme devítku, takže je to jedno. Pro občany je to málo významné," uvedl Miroslav Nádvorník. Obdobně se vyjádřil i zástupce ČSSD. „Rozhoduje to, co chceme prosazovat," poznamenal František Pechanec. Úsměv vyvolalo losovaní u lídra KDU-ČSL. „Jsme jedničky," okomentoval stručně číslo, které jim přidělil los lídr kandidátky Radomil Kašpar.

Důvodem, proč proběhlo losovaní takto veřejně, vysvětlil tajemník městského úřadu Bohuslav Pulgret. „Zákon nespecifikuje výběr čísel. Takto veřejně je losujeme z důvodu transparentnosti. Neradi bychom byli obviněni, že někoho zvýhodňujeme," sdělil Bohuslav Pulgret.

Ve městech čísla nehrají významnou roli jako třeba ve volbách celostátních. Reklamní agentury, které s nimi pracují, příliš zakázek v obcích nemají. Nečekají na ně ani tiskárny, které mají obvykle žně při práci na volebních materiálech.

Kromě volebního čísla informovali pověření pracovníci městského úřadu volební zmocněnce a kandidáty o dalších náležitostech. Sdělili jim, jak mají nominovat své kandidáty do volebních komisí, kterých je ve městě šestnáct. Tajemník také předběžně řekl datum, kdy se bude moci sejít nově zvolené zastupitelstvo, které zvolí nové vedení města. To se bude konat v prvním listopadovém týdnu.

Jací kandidáti a které strany se utkají v podzimním volebním klání, sdělí statistický úřad v příštím týdnu. První informace však už kolují mezi lidmi díky internetu a sdělením kandidujících subjektů.