Příznivce dálek, dobrodružství i romantiky zve na svou velkoplošnou panoramatickou live-diashow.

Tentokrát své fanoušky potěší nově zpracovanou diashow „Aljaška – Pobřeží Pacifiku". Ti, kdo znají expedice Leoše Šimánka, vědí, že se mu podařil čin, který doposud nemá obdoby: na nafukovacích člunech obeplul západní pobřeží Kanady a Aljašky. Nově sestavená diashow, doplněná zatím nezveřejněnými fotografiemi, dokumentuje třetí závěrečnou etapu této neobvyklé plavby. Diashow doprovází fotografická kniha „Pobřeží Pacifiku – Na nafukovacích člunech z Kanady na Aljašku", kterou Leoš Šimánek vydal ve svém nakladatelství Action-Press.

Jak se už stalo tradicí, i letos známý cestovatel zavítá do svitavského okresu, a to hned dvakrát. Diashow mohou prožít lidé v Litomyšli 2. listopadu, ve Smetanově domě od 15 a od 19 hodin, a ve svitavské Fabrice 3. listopadu od 16 hodin.

Pro čtenáře Svitavského deníku jsme připravili soutěž. Ve hře je zajímavá publikace „Pobřeží Pacifiku" a nástěnný kalendář plná krásných fotografií se stejným tématem. Výhercem se může stát ten, kdo správně odpoví na otázku: Jak se jmenoval pes, který cestovatele doprovázel? Své odpovědi posílejte e-mailem na adresu:
svitavsky@denik.cz 
do čtvrtka 31. října do 12 hodin. K odpovědi nezapomeňte připsat své jméno, adresu a telefonní kontakt. Správnou odpověď a jména výherců zveřejníme.