Dnes je torzo hotelu obehnané páskou a křižovatka je uzavřená. „Do ranních hodin místo požáru střežili dobrovolní hasiči ze Starého Města a Dlouhé Loučky, aby nedošlo k opětovnému rozhoření. V současné době jsou na místě profesionální hasiči z Moravské Třebové a Svitav a dobrovolní hasiči ze Starého Města,“ sdělila mluvčí hasičů Vendula Horáková.

V tuto chvíli je uzavřena celá ulice. Hotel byl požárem velmi poškozen. Na místo dorazí během odpoledne statik, který rozhodne o dalším osudu objektu. Celý objekt je nyní zabezpečován tak, aby neohrozil bezpečnost chodců. „Policie hlídá, aby se nikdo nepokusil dostat dovnitř,“ uvedla policejní mluvčí Anna Štegnerová.

Objekt prozkoumají rovněž odborníci z odboru kriminalistických technik a expertíz, kteří budou zjišťovat spolu s hasičskými a policejními vyšetřovateli příčinu vzniku požáru hotelu.

Škoda dosud nebyla přesně stanovena, ale podle informací z místa činí zhruba patnáct milionů korun.

Škoda na sousedním domově důchodců čítá podle místostarosty Pavla Brettschneidera podle předběžných odhadů zhruba sto tisíc korun. Již v úterý večer se ale klienti vrátili do svých pokojů.