Start a cíl je opět u chaty TJ Jiskra ve Vranicích. Každý účastník si může vybrat jednu ze tří možných tras, které měří 8, 16 či 30 kilometrů. Trasy vedou turisticky přitažlivými místy Budislavských skal a Toulovcových maštalí, dvě delší třeba i romantickou Pivnickou roklí u obce Dolany.

Pořadatelé připravují jednu menší změnu trasy. Kontrola na autobusové zastávce Borek u Budislavi bude přesunuta buď k blízké hájovně Městských lesů Litomyšl (žlutá značka) nebo odbočkou z červené značky k Toulovcově rozhledně při silnici Budislav - Jarošov. Podrobnosti se účastníci dozvědí na startu. Ten je průběžný od půl deváté, zakončení pochodu bude odpoledne do 15 hodin. Po absolvování pochodu každý účastník obdrží medaili a pamětní list z rukou samotného, dosud žijícího a nesmrtelného rytíře Toulovce.

Pro zájemce o dopravu do Vranic bude přistaven zvláštní autokar v Litomyšli na náměstí u hotelu Zlatá Hvězda. V 7.30 hodin pojede k místu startu přes Dolní Újezd a v 8.30 pak přes Morašice. Autobus zpět do Litomyšle odjede o půl třetí, případně pak dle zájmu ještě jednou.

Drobné občerstvení bude zajištěno na kontrolách, využít možno též restaurace na chatě Polanka, v Budislavi Na Skalách či hospody U Toulovce poblíž místa startu. V provozu budou samozřejmě i stánky přímo u chaty Jiskry.