Doposud každé dítě za návštěvu dopravního hřiště zaplatilo pět korun. Od nového roku se to ale změní. „Praktickou výuku školních a předškolních dětí k bezpečnosti v dopravě považujeme za významnou. Přijde nám ale nemorální vybírat za ni poplatek," informoval starosta Jaroslav Martinů.
Náklady na využití hřiště čítají kolem patnácti tisíc korun ročně. Od příštího roku je radní zaplatí z městské kasy. Zastupitelé tento krok jednohlasně schválili.
Školy úlevu vítají. „Poplatků je hodně. Platíme za každou akci vstupné. Rodiče mají tím pádem hodně placení," potvrdila Zdeňka Procházková, ředitelka mateřské školy Rozmarýnek. Na hřiště chodí podle možností. „Výuku v těchto prostorách, pokud je to možné, využíváme v plné míře. Většinou dvakrát do roka," uvedla Zdeňka Procházková.
Bezpečnost
Kluci a holky mají k dispozici jízdní kola, koloběžky, tříkolky, ale i motokáry a nezbytné ochranné přilby. Podle Zdeňky Procházkové je hřiště přirozené. Dětem tam nehrozí žádné nebezpečí, protože na hřišti nejezdí auta. „Myslím si, že je rozhodně dobře, že můžeme s dětmi využívat takové hřiště. V běžném provozu by byla dopravní výuka velmi nebezpečná," poznamenala ředitelka školky.
Zdokonalování v dopravní výchově dětem prospívá. Díky ní klesají počty nehod, kde je účastníkem dítě.
Úspora
Dopravní výuku v prostorách speciálního hřiště pilují nejen mateřinky, ale navštěvují ho i školáci. „Na dopravní hřiště chodíme s dětmi pravidelně dvakrát do roka, většinou jednou na jaře a jednou na podzim," sdělil David Šafář, zástupce ředitele Základní školy Na Lukách v Poličce.
V dnešní době je každý rád, když může nějakou korunu ušetřit. „Neplatili jsme horentní sumu, ale určitě vítáme každé finanční odlehčení pro rodiče," podotkl učitel David Šafář.