Z mateřinky sál

Lidé konečně získali stánek pro setkávání a pořádání různých akcí. Včera si prohlédli prostory a technické zázemí. Místní jsou z nového místa nadšeni. „Konečně máme důstojný a moderně zařízený sál. Původní kulturák chátral a nebylo možné tam cokoliv pořádat,“ říká člen Sboru dobrovolných hasičů Stanislav Nárožný.

Dosud se společenské akce odehrávaly v prostorách svazu chovatelů. Objekt však kapacitně nevyhovoval a v zimě se obtížně vytápěl.
Kulturní centrum vzniklo v budově mateřské školy ze staré kuchyně a z přilehlých prostor. Přestavba začala v srpnu minulého roku. Podíleli se na ní také místní občané, kteří se těšili, že zde prožijí první plesovou sezonu.

Nepředvídané potíže ale oddálily dokončení. „Odborníci přišli na to, že původní elektrický rozvod a topení nevyhovují předpisům. Proto se termín protáhl,“ vysvětluje zpoždění starosta Václav Slechan. Prostor je bezbariérový, což uvítají především starší lidé.

Zastupitele vystřídají jubilanti

Náklady na rekonstrukci ještě nejsou vyčísleny. Starosta věří, že se vejdou do částky čtyři sta padesáti tisíc korun. „Chtěli bychom, aby se toto místo stalo hojně využívaným. Pravidelně zde uspořádáme minimálně jednou za měsíc nějakou akci,“ vysvětluje plány do budoucna Slechan.

První událostí bude sobotní oslava Dne matek. Ten se sice slavil v neděli, ale Březinští jsou výjimkou, protože mu věnují vždy až následující víkend. Celý den bude určen převážně rodinám s dětmi.

V novém sále se budou konat zasedání obecního zastupitelstva. Občané zde mohou pořádat rodinné sešlosti a slavit významná jubilea.