Za pár týdnů si vyslechne rozsudek za úkladnou vraždu Oldřich Ch. z Květné, který koncem května ubodal v Čisté ze žárlivosti bývalou přítelkyni Ivetu Š. Vyšetřovatelé čekají na znalecký posudek o příčetnosti od psychiatra. Násilník je nyní ve vazební věznici v Hradci Králové.

Podle komisaře Luďka Čížka z kriminální policie v Hradci Králové svého činu sice lituje, ale spíše se stále vymlouvá na to, že byl při činu silně opilý. „Tvrdí, že si nepamatuje na samotnou vraždu. Na místě jsme ovšem nalezli nejen stopy jeho oblečení, nedopalek cigarety, ale navíc měl na botách i krev,“ uvedl vyšetřovatel Luděk Čížek.

V pitevní zprávě stojí, že zasadil ženě nejméně třicet sedm bodnořezných ran. Hrůznému činu bude rovněž odpovídat trest. „Jedná se o vraždu provedenou zvlášť zavrženíhodným způsobem, proto mu hrozí trest odnětí svobody ve výši dvanáct až patnáct let. V úvahu však připadá také výjimečný trest, kde se sazba pohybuje od patnácti do dvaceti pěti let,“ vysvětluje Luděk Čížek. Soudní proces se zřejmě uskuteční letos na přelomu září a října.