Linda: Kolik autmápolicie ve svitavském okrese a kolik z nich je vybaveno radarem?

Policisté působící na okrese Svitavy mají k dispozici 37 motorových vozidel, z nichž jsou tři vybavena radarem.

Klára: Plánuje policie na letošní rok nějaké velké kontrolní akce, na silnicích nebo v barech?

Samozřejmě ano. Minimálně jednou měsíčně plánujeme akce vlastní jak ve veřejném pořádku, tak i na silnicích. Kromtoho bývají ještě akce krajské a celorepublikové.

Alena, Jevíčko: Dobrý den, pane řediteli. Policejní služebna v Jevíčku je o víkendu zavřená. Gauneři mají doslova pré. Uvažujete o změně?

Obvodní oddělení policie v Jevíčkumáo víkendu sice dveře zavřené, ale prostřednictvím tlačítka (zvonku) u dveří nebo telefonem se lze na policii dovolat, a ta se na místo v přiměřeně krátké době dostaví. NaOOPv Jevíčku slouží pět policistů a není možné, aby zde byli v každou dobu přítomni. Službu zajišťují tzv. pohotovostí v místě bydliště, nebo u vás službu zajišťují policisté z Moravské Třebové. Pokud byste měla na mysli jiné změny, můžeteměkdykoliv kontaktovat, abychom situaci mohli řešit.

Hana, Březová: Stále poukazujeme na lumpy, kteří se stahují do Březové. Jezdí auty opilí. Napsali jsme vám dokonce dopis, kde jsme uvedli SPZ. Nic se nestalo. To je policie tak bezmocná? Ztrácíte naši důvěru.

Březová nad Svitavou je jednou ze sedmi měst a 113 obcí v našem okrese. Problém nepřizpůsobivých občanů není tedy jen problémem Březové nad Svitavou. S představiteli vašeho města však o této situaci jednáme poměrně často. Poslední takové jednání bylo ve čtvrtek minulý týden. Hledáme společně cestu jak v tomto směru vašemu městu pomoci. Policie však v tomto nemůže být jen sama. I občané sami musí chtít tuto situaci řešit. Policie musí takového pachatele (opilého řidiče) chytit přímo za jízdy, nebo bezprostředně po ní. Je třeba si uvědomit, že policie nemůže stát několik hodin na jednom místě v jedné obci a čekat, že tudy zrovna pojede opilý řidič. Byl bych rád, kdyby jste tuto situaci pochopila a vaše důvěra v policii se navrátila.

Dobrý den. Jsou ženy v uniformách rovnocennými partnery uniformovaných mužů nebo jsou tzv. měkčí?

Kolik žen slouží u svitavské policie? Nemyslím si, že by ženy - policistky byly tzv. měkčí než jejich kolegové. Záleží však na každém jednotlivci. Mezi policistkami se najdou i razantnější než policisté a naopak. Je v tomto vždy důležité na jaké pozici se zrovna policistka nachází. Vsoučasné době pracuje na okresním ředitelství 18 žen - policistek, což je asi 8,5 procenta z celkového stavu. Tím jsme mezi ostatními okresy nadprůměrní.

 
Kompletní rozhovor: ZDE