Co udělá hladový folkař, když už mu kručí v žaludku a dál už nemůže hrábnout do strun kytary, dokud nedostane porci něčeho vydatného? Sáhne buď po dobře připravených fazolích a nebo voňavém bramboráku.

Tím druhým a chutnými ingredienci to na zámku v Moravské Třebové vonělo v sobotu vrchovatě. Vůně se linula nádvořím a kuchaři se nestačili otáčet. „No vidíte to, jsme zhruba v půlce programu, máme jich prodanou stovku a načínáme nový plech," říkal Josef Sís z Moravské Třebové a ještě přidal svůj recept: „Náš bramborák je klasický. Základ jsou dobré brambory, majoránka, sůl. Sázíme na tradici, na bramboráku není co „tunit". Děláme je vyváženě, nedáváme moc mouky."

„Teď se chystám jeden ochutnat. Jsem z Ostravy a u nás se bramborákům říká kobzolový placek. Jsem bluegrassák a myslím, že tenhle festival vystihuje tuhle krásnou akci i pochutinu," uvedl Vladimír Bílý. Možná že se chystal i na placky, které byly hned naproti. „Oproti bramborákům jsou placky zdravější a děláme je podle našich maminek. Dělaly je na kamnech. Je to sladká tečka," uvedla s úsměvem Pavla Teplá.