Zájemci se podívají přímo do „hodiny" konkrétního kroužku. „Chceme, aby si udělali představu, jak je kroužek vedený, co obsahuje, co od něj mohou  očekávat. Chceme je motivovat,  zda vstoupit nebo nevstoupit," informoval Robert Snášil, ředitel domu dětí. Mládež, ale i dospělí, protože i ti si vyberou něco pro sebe, uvidí práci v kroužcích v plném proudu a některé činnosti si mohou i vyzkoušet. Zajímavá je práce s hlínou v keramickém kroužku. „Baví mě to. Chci chodit i příští rok. Vyráběli jsme moře na výstavu do bazénu, teď slepičku, udělám  si i dárky pro rodiče," říká Anička Melicherová, která navštěvuje keramický kroužek prvním  rokem.

Děti od devíti do devatenácti let mohou ve svitavské Paletě jako jednom z mála domů dětí navštěvovat střelecký kroužek. Střílí ze vzduchových zbraní, účastní se i střeleckých závodů. Velký zájem je také o karate. Prvním rokem mohou dívky navštěvovat taneční kroužek – roztleskávačky. Juniorky nyní dosáhly velkého úspěchu, na mistrovství Čech v Králíkách byly na druhém a třetím místě. A postoupily na mistrovství České republiky, které se koná začátkem června. „To bude hlavní bod. Mistrovství Čech bylo první soutěží a prvním úspěchem. Máme radost," řekla vedoucí kroužku  Dominika Meno.

Přijďte…

Dívky, které by chtěly být roztleskávačkami, se mohou přijít podívat zítra od půl čtvrté do zrcadlového sálu na Základní škole Felberova. Informace o celém týdnu otevřených dveří najdou zájemci na webových stránkách Palety.

Od března loňského roku působí svitavský dům dětí v několika prostorech, využívá také sportoviště na všech základních školách. Nemá totiž vlastní budovu. Podle ředitele   Roberta Snášila situaci považují za provizorní a jednají s vedením města o změně.