Jinde naopak komise očekávaly největší nápor lidí až večer nebo v sobotu dopoledne. V Poličce stála před otevřením volební místnosti na náměstí řada zájemců. Hned po čtrnácté hodině se do úzké místnosti snažila vsoukat asi desítka lidí. Mezi nimi byli i účastníci open air festivalu. Rockeři z Prahy nebo Ústí nad Labem využili možnosti zvolit své zástupce v parlamentu prostřednictvím volebních průkazů. Ve Vendolí přišlo k volbám během první půl hodiny asi deset voličů. „Ano, budu volit. Je to pro mě možnost rozhodnout, kdo bude vládnout. Kampaň jsem trochu sledovala a možná mne lehce i ovlivnila,“ řekla Soňa Buchtová z Vendolí. S hlasovacími lístky zamířili k urnám i františkáni z Moravské Třebové. Komise z Janova pro změnu vyjela s urnou za jeptiškami na Mendryku. Volit mohli i pacienti, kteří jsou hospitalizovaní ve Svitavské nemocnici. Možnosti ale nakonec nikdo z nemocných nevyužil.

Průběh voleb ve svitavském okrese sledujeme celý víkend. Zprávy přineseme v pondělním vydání a hned v sobotu na webu Svitavského deníku.

Volební dilema: Jít či nejít?

František Schauer, 56 let,montér, Radiměř
Původně jsem myslel, že volit nepůjdu. Ale na poslední chvíli jsem změnil názor. Už také vím, komu hlas dám. Hlavně aby nezvítězili ti, které nechci.

Lubomír Pavelka, 55 let,dělník, Svitavy
Dilema jsem neřešil. Ani jsem o tom, že bych k volbám šel, nepřemýšlel. Byl jsem volit jen když mi bylo asi osmnáct. Politiku nesleduji, raději jdu na pivo.

(syh,ik)