„Jsem ráda, že jsme dětem udělali radost, protože oni nemůžou za to, v jaké situaci se nachází jejich země,“ říká poručice Jana Mašková z kontingentu polní nemocnice.

Po krátkém uvítání paní ředitelkou se děti vrhly na hromadu hraček, která byla nachystána uprostřed místnosti. S chutí se také pustily do perníků, které vojáci přivezli, a některé děti chuť perníku rozhodně překvapila.

Po přibližně hodině paní ředitelka ještě jednou poděkovala za dárky a příslušníci 3. kontingentu polní nemocnice opustili rozjařené děti a vrátili se zpět ke svým povinnostem.

Skupinka vedená velitelem kontingentu podplukovníkem Markem Kocvrlichem přivezla tyto hračky dětem zaměstnanců civilní části kábulského letiště, které je součástí prostoru hlídaného jednotkami ISAF (International Security Assistance Force).

Hračky jsou výsledkem sbírky 6. polní nemocnice z Olomouce, ze které je 3. kontingent nemocnice převážně složen, ale i kolegů ze 7. polní nemocnice, odsunové sběrny raněných a Nemocniční základny z Hradce Králové.

Více informací a fotografie na www.army.cz