Držitelka titulu Miss Sportaerobic České republiky pro letošní rok VENDULA SCHEIBOVÁ také prozradila, na čem si ráda pochutná.

Jak dlouho se aerobiku věnujete? Pamatujete si na začátky?  
S aerobikem jsem začínala na základní škole, tedy  ve věku, kdy většina závodníků už jezdí na mistrovství světa. Neměla jsem vůbec žádné zázemí, flexibilitu, sílu. Na svých prvních závodech ve dvanácti letech jsem ale hned získala třetí místo. Na brněnském gymnáziu se můj výkon ještě o dost zlepšil. S příchodem na vysokou školu do Prahy jsem se začala věnovat také lektorské činnosti. Jsem ze sportovní rodiny. Bylo jasné, že i já budu inklinovat k pohybu. Děkuji rodičům, kteří mě odmalička vedli ke sportu a vždy mě podporovali.

Která disciplína z těch, kterým se věnujete,  vás táhne nejvíce?
Každý styl cvičení je jiný a přináší mi určitý druh potěšení. Srdcovou záležitostí je pro mě aerobik. Miluji spojení tance a hudby, ale také dřiny v tělocvičně. Obecně zbožňuji stát před lidmi a dát ze sebe maximum.  

Kolik času trávíte v tělocvičně?
Jako instruktorka mám sedm hodin týdně. Se svým step týmem pak máme trénink jednou až dvakrát týdně padesát minut. Víkendy jsou ve znamení závodů, ať už individuálních nebo týmových. Kdybych mohla, jsem v tělocvičně ještě častěji.

Jaká ocenění jste získala? Kterých si ceníte nejvíce?
Každého úspěchu si nesmírně vážím. V téměř dvaceti pěti  letech jsem ráda, že dokážu držet krok s mnohem mladšími závodnicemi. Nezbytná  je ale pokora a radost z pohybu. Zvítězila jsem ve více než šedesáti závodech Aerobic Master Class. Cením si druhého  místa na Mistrovství České republiky Individual Trophy 2009, titulu Breo World Aerobic Individual Trophy 2010,  vítězství v soutěži Miss Sportaerobic ČR 2012 a dalších. Za vším je spousta dlouholeté práce a disciplína. Večírky a vysedávání po hospůdkách je pro mě svátek, ale nelituji.  Dělám to, co mě baví.Vnoučatům budu ukazovat medaile.

Jste štíhlá. Držíte také diety? Jaké jídlo máte nejraději?
Diety jsem nikdy nedržela. Jsem velký labužník. Nejčastěji hřeším, když dorazím domů na víkend. To mi mamka vyváří . Do Prahy se vracím s řízky. Spíš přemýšlím o tom, co kdy sníst a při nákupu se snažím vybírat lehčí varianty. Klobásku „light“ zatím ale nevymysleli. Z nápojů vyhrává pivo. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří noky se špenátem nebo lososem. Nechci se trápit hladem. To by ani moje okolí nevydrželo. Jídlo má vliv na můj duševní stav.

Co vám dokáže udržet nebo zvednout náladu?
Na to občas postačí  jen sluneční paprsky, často ale  také poslouchám hudbu. Taky se snažím obklopovat lidmi, kteří mi  náladu dokážou zvednout. Snažím se držet si odstup od bručounů.

Když zrovna necvičíte, máte čas třeba i na nějaký film?
Když necvičím, tak většinou sedím ve škole na přednáškách a snažím se pochytit nějaká ta moudra. Pokud mám alespoň chvilku čas na relax , a to bývá  jen v neděli, tak si ráda pustím nějaký film či seriál, například Jak jsem potkal vaši matku. Jinak velmi ráda koukám na Travel Channel a přeji si, abych i já mohla takhle jednou procestovat svět.

Hodně cestujete. Kam se ráda vracíte, kde se cítíte jako doma?
Momentálně spoustu času trávím v Praze. Doma jsem ale stále v Poličce. Mám zde pro mě tolik důležité rodinné zázemí.  Jinak mám ráda Českou republiku jako celek. Je neuvěřitelně pestrá. Ráda vzpomínám na cyklovýlety po Šumavě či Krušných horách, sjezd Vltavy s návštěvou Českého Krumlova. Návštěvy vozím  do Litomyšle na zámek a na hrad Svojanov. Ze zahraničních destinací zbožňuji Itálii a také dva řecké ostrovy, které jsem poznala díky práci instruktorky. Kréta i Kos mi opravdu přirostly k srdci a doufám, že se tam ještě jednou vrátím.

Které místo v Poličce máte ve městě nejraději?
Celý mikroregion Poličsko je opravdu krásný. Nejraději krajem cestuji na kole. Míst, která mám ráda, je spousta.  Svoji bakalářskou práci v loňském roce jsem věnovala právě tomuto městu, ale nejen zmínce o jeho bohaté historii a možnosti, která místa navštívit.