„Seděla jsem na okraji, ztratila jsem rovnováhu a neměla se čeho chytit,“ říká šestiletá Barbora Zatočilová s rukou zavěšenou na šátku. Při pádu si ji totiž zlomila. Místo her ve školce, kam se po prázdninách těšila, absolvuje lékařská vyšetření. Její matka se podivuje především nad tím, že v době, kdy se odstraňují nebezpečné konstrukce z dětských hřišť, umístil architekt do parku prvky z betonu. Tím spíše, že zde jiný prostor vybavený pro děti není. „Chci varovat všechny rodiče. Úraz na vlnách si nepřivodila jen má dcera, ale vím i o dvou přeražených zubech dalšího dítěte,“ vzkazuje Eva Zatočilová. Výhradní zástupce španělské firmy, která prvky vyrobila, však oponuje. Podle Markéty Gronychové z dodavatelské firmy je riziko úrazu stejné, jako když dítě třeba poběží po chodníku.

Před týdnem v parku uspořádaly setkání i ženy z mateřského centra Krůček. Sešly se právě u vln. Z diskuze vyplynulo, že jim nevadí, když své děti musí na prvcích z litého kamene hlídat více než na běžném hřišti. Upozornily ale na nebezpečí blízkého jezírka, které děti láká. Vede přes něj lávka, jejímž zábradlím by malé dítě mohlo propadnout. Problém cítí hlavně ty z nich, které sem přicházejí s více ratolestmi. Přesto oceňují, že si zastupitelé po osmi letech od rekonstrukce parku na ně vzpomněli. „Hodnota parku se nyní pro rodiny s dětmi zvýšila,“ domnívá se vedoucí centra Monika Čuhelová. Je však otázkou, jestli u vln brzy nepřibudou cedulky s nápisem „Vstup na vlastní nebezpečí“.

Umístění vzhledově atraktivních objektů navrhl architekt Petr Stolín. Dělníci sem krajinotvorné prvky ze Španělska instalovali druhý srpnový týden.