„Trať nabízí uživatelům nejen zábavu, ale i zdokonalování technických i jízdních dovedností na kole. Do pohybu se zapojuje celé tělo a je to tedy zábavný prostředek pro zlepšování fyzické kondice. Je navržen tak, aby byl hlavně zábavný a zároveň bezpečný pro všechny typy bikerů. Samozřejmostí pro vstup na trať je ale ochranná přilba,“ vysvětluje starosta Moravské Třebové Miloš Mička.

Provoz centra je pro cyklisty každého věku, a to včetně malých dětí. Využití je také pro jízdu na skateboardu, longboardu, koloběžkách nebo bruslích.

Moravskotřebovský cyklomaratón.
Moravskotřebovský cyklomaratón napsal další povedenou kapitolu, vyhrál Kučera

Výstavba 13 kilometrů singletracků v lese pod Pastýřkou nadále pokračuje. Otevření nového Bike resortu Moravská Třebová se veřejnost dočkáv září.

„Traily jsou stále v režimu stavby, proto upozorňujeme veřejnost na zákaz vstupu a pohybu ve všech rozestavěných úsecích,“ upozorňuje mluvčí města Václav Dokoupil.

Výstavba singletracků i pumptracku je z 90 procent finančně podpořena z dotačního programu Interreg V-A Česká republika – Polsko. Jedná se o mezinárodní projekt, ve kterém je Moravská Třebová nositelem projektu a hlavním garantem. Mezi partnery se řadí Dolní Morava, kde vznikne adrenalinová překážková dráha, a polská Gmina Bystrzyca Klodzka. Tady vyrostou dva areály singletracků v Góra Parkova a Petla Stronie.