"Stavba délky 11,6 kilometru má v právní moci stavební povolení a zahájení její realizace plánujeme na přelom dubna a května tohoto roku," oznámil Mátl.

Kompletní informace o úseku najdete ZDE

Již dříve šéf ŘSD uvedl, že na stavbu dostalo ředitelství čtyři nabídky, z nichž nejvýhodnější podalo právě sdružení MI Roads a Doprastav.

U Opatovce už roste nad zatím neexistující dálnicí železniční most:

Dálnice povede v blízkosti silnice I/35. Úsek bude mít sedm silničních mostů, z toho čtyři nad ní, a železniční most na koridoru Česká Třebová - Brno. Motoristé budou jezdit přes mimoúrovňovou křižovatku Opatovec, stavební firma postaví dva ekodukty pro migraci zvířat.

Projeďte se po úseku Janov - Opatovec už nyní ve vizualizaci:

Vizualizace úseku D35 Janov - Opatovec | Video: ŘSD

Bude také nutné přeložit množství úseků větších a menších silnic a polních cest. Úsek bude zatím izolovaný, nenavazuje na hotové části dálnice. Do provozu by měl být uveden podle předchozích údajů v roce 2025.

V Pardubickém kraji je v provozu přes 30 kilometrů dálnice D35. Naposledy se loni 22. prosince otevřel úsek z Časů do Ostrova na Chrudimsku, který měří 14,7 kilometru. Připravují se další úseky od Ostrova kolem Vysokého Mýta, Litomyšle a Moravské Třebové až do Mohelnice na Olomoucku.

close Mapa úseku D35 Janov - Opatovec info Zdroj: ŘSD zoom_in Mapa úseku D35 Janov - Opatovec