Jak vysoko řadíte úspěchy dosažené v minulém roce ve své kariéře?

Pro mě byl rok samozřejmě velice úspěšný. Začalo to už tím, že jsem se oženil. Třetí místo v mistrovství republiky jednotlivců bylo pro mě velkým úspěchem, stejně tak stříbro v družstvech. Mým hlavním triumfem je titul mistra Evropy třídy Open, kterého si hodně vážím.

Zmíněné evropské mistrovství se vám v roce 2008 povedlo úžasně. S jakou konkurencí jste se potýkal?

Konkurence je velká, i když většině jezdců se nepodařilo odjet celý seriál. Na každém závodu jsem ale o stupně vítězů musel usilovně bojovat. Na druhém místě za mnou skončil Ukrajinec Morozov, což je vynikající jezdec a měl jsem s ním problémy. On jezdí seriál už čtvrtý nebo pátý rok, já jsem ho jel letos poprvé. Tím více si titulu cením, protože jsem neznal tratě. Někdo si řekne – závodí tam s nějakým Ukrajincem, ale Jaroslav Falta byl mistr světa před Rusem a to je podobné. Na svůj výsledek jsem hrdý.

Nejzvučnějším seriálem pro motokrosaře je mistrovství světa. I vy s ním máte zkušenosti, jaké jsou?

Měl jsem možnost se v mistrovství světa svézt, dostal jsem se mezi třicet elitních motokrosařů v nejprestižnější třídě MX1. V kvalifikaci jsem měl dvaadvacátý čas, v závodě samotném jsem bojoval kolem 25. místa. Jel jsem tehdy ale s tím, že právě v této době, prakticky týden nato, mě čekalo mistrovství Evropy, kdy mi šlo o titul. Svět jsem proto jel malinko opatrněji. Každopádně šlo o dobrou zkušenost, ale mistrovství světa je hodně o penězích, tam my se zúčastnit nemůžeme.

Co Petr Bartoš a cíle či ambice pro nadcházející motokrosovou sezonu?

Plány mám úplně ty samé. Pokud by se mi podařilo obhájit výsledky, kterých jsem dosáhl v roce 2008, bylo by to perfektní. Pojedu znovu mistrovství Evropy a mistrovství České republiky. Jelikož jsem mimo Orionu Litomyšl získal dalšího sponzora a zapůjčenou novou motorku, pojedu ještě mistrovství Rakouska ve stopětadvacítkách. Hlavně kvůli tomu, abych se rozjezdil před českým šampionátem.

Závodíte v barvách Orion Teamu Litomyšl. Co to pro vás znamená, jak jste ve stáji Petra Kováře spokojen?

Jsem tam už čtyři roky, již tento fakt svědčí o tom, že se v Orionu mám dobře. Nekoukám, abych šel někam jinam. Mám zde veškerou podporu, co potřebuji, i díky ní jsou výsledky. Kdybych se v litomyšlském týmu necítil dobře, určitě bych v něm nevydržel čtyři sezony. Na čem jsme se domluvili, vždy bylo perfektní, díky nim můžu závodit.

Více informací včetně fotografií a videí najdete zde.