„Je to super podívaná. Nechápu, jak zvládnou kličkovat tak rychle,“ sdělil své pocity pan Václav z Poličky, který se přišel podívat na finálové jízdy.

Skateboardoví nadšenci určitě znají Poličku, a tak jich tam o víkendu přijelo celkem 81. Letos se tam nečekaně konalo mistrovství Evropy. „Původně mělo být v Bruselu, ale dva měsíce zpátky jsme se dozvěděli, že nedostali potřebná povolení od města. V ten moment nás oslovili o pomoc a my jsme to vzali,“ řekl organizátor závodů Petr Matouš a dodal, že se mistrovství Evropy jezdí tři dny, ale v Poličce to museli zvládnou za dva.

V sobotu začali závodníci Giant slalomem v Širokém Dole, kde ve vysoké rychlosti sjížděli 300 metrů dlouhý kopec se sklonem až 12,5 procent. Poté následoval paralelní Hybrid slalom.

Finálový den v neděli 13. srpna rozhodl o vítězi. Na programu byla královská disciplína Tight slalom. Tentokrát se závodníci a diváci přesunuli tradičně na nábřeží Svobody v Poličce. 

Mistry Evropy se po sečtení všech bodů ze tří slalomů stali dva závodníci z Poličky, a to Tereza Dvořáková a Petr Martinů. Další titul si do Plzně odvezla Karolína Vojtová a Štěpán Vojta až do Lotyšska Arturs Liskovs.