Poličské střední odborné učiliště vychovávající špičkové kuchaře, číšníky a barmany se zapojilo do pilotního projektu s názvem Kulinářské umění vytvořeným asociací kuchařů a číšníků. Ten počítá se vzděláváním nových posil české kuchyně pomocí unikátních videí. „Prozatím ho využívají hlavně učitelé jako doplněk vyučování a všichni si tuto novinku ve výuce hodně pochvalují," říká ředitel školy Boris Preissler.

Videa zpracovaná ve spolupráci s předními českými kuchaři se zkušenostmi ze zahraničních štací se tak mohou stát efektivním nástrojem. Žákům totiž v krátkých sekvencích o desetiminutové stopáži jasně popíší, kde se dělají největší chyby v postupu přípravy pokrmů, nebo při jejich dochucování. „Máme přístup do vzdělávacích modulů, které jsou zpracované jako moderní gastronomie. Popisují základní okruhu, které shrnou téma. V tuto chvíli to testujeme pár týdnů, nyní nám pomáhá při výuce zabývajícími se prvním chodem, tedy polévkami," dodává Boris Preissler. Videa už teď učitelům přinášejí první výsledky. Díky zábavné formě zpracování jsou prostředkem pro udržení pozornosti žáků.

I když s materiály prozatím pracují jen učitelé, přístup do modulů budou mít i žáci. Za poplatek si zřídí přístup na tři roky, který si následně budou moci prodloužit i během jejich nástupu do zaměstnání. Výukový program je zatím v rozvojové fázi, školy ho mohou také připomínkovat a postupně se podílet na jeho zlepšování. V tuto chvíli nenabízí tak široký záběr audiovizuálních vzdělávacích videí, s dalšími měsíci však mají přibývat. „Studentům to výrazně pomůže. Už si nebudou muset za pět set korun kupovat receptury nebo knihy. Na jednom místě se mohou podívat na současné trendy gastronomie, jaké nyní jsou a aby jejich pokrmy chutnaly a na talíři vypadaly tak, jak mají. Je to přístupná cesta, jak se dobře naučit vařit," připomíná Boris Preissler.
Do první fáze projektu se zapojilo šest prestižních škol z Česka, poličské učiliště je dokonce jedinou zařazenou státní školou. Pilotáž potrvá jeden školní rok, po jejím skončení školy účinnost a dojmy z testovacího provozu vyhodnotí ve spolupráci s Asociací kuchařů a číšníků České republiky. Pokud se zároveň osvědčí, ministerstvo školství by jej mohlo zařadit do vyučovacích osnov a z projektu by se stal školský vzdělávací program pro kuchaře a číšníky. „Bylo by to perfektní, protože videa jsou zpracovaná moderně," uzavírá ředitel středního odborného učiliště v Poličce Boris Preissler.