Po parku Zahrádky na sídlišti Bezručova v Poličce přibyl další park, tentokrát s názvem Mezi domy. „Součástí stavby jsou chodníčky pro pěší, výsadba stromů, keřů a dalších okrasných rostlin. Nechybí ani sportovní hřiště s umělou trávou na volejbal, nohejbal a badminton. Hřiště není z bezpečnostních důvodů určené pro hraní fotbalu. Najdete tam lehátka pro odpočinek či místo pro grilování,“ uvedla mluvčí Poličky Naděžda Šauerová.

Děti si mohou vyhrát na sestavě se kluzavkou, rámové houpačce a pružinovém houpadle umístěných na barevném umělém povrchu s grafikou. Atraktivní převážně dřevěný mobiliář je doplněný o efektní osvětlení.

V lokalitě Bezručova je 82 stavebních parcel a 48 bytů. „Žije tam spousta mladých lidí a rodin, takže si ty parky zaslouží,“ sdělil starosta Poličky Jaroslav Martinů.

Větrná elektrárna a její stavba, ilustrační foto
Potáhnou obce na Svitavsku za jeden provaz? Stavba vrtulí je opět na stole

Nový park Mezi domy vyšel město na zhruba 6 milion korun.

Park se líbí například mamince Michaele, která tam přišla se svým synem poprvé. „Já i ostatní maminky ocení lehátka u hřiště,“ usmála se a dodala, že by si dovedla představit nové dětské hřiště i v městském parku.

Dočkají se tedy děti nového hřiště také v městském parku? Starosta Jaroslav Martinů připomněl, že tam hřiště je už desítky let a je stále pěkné. „Každý rok ho udržujeme. Nejde však všechno najednou, ale nebráním se tomu, že bychom ho třeba příští rok vylepšili,“ slíbil.