Francouzská zahrada u zámku i Klášterní zahrady sice zůstaly v sobotu pro veřejnost zavřené, ale za branami to žilo. Všichni účinkující a hosté absolvovali na místě antigenní test. V Klášterních zahradách se střídali hosté v krátkých rozhovorech, u zámku zněla hudba v podání Jana Smigmatora s Bandem. K vidění byly i historické vozy a mezi účinkujícími procházely dámy v dobových šatech a se starodávnými kočárky. To vše snímalo několik kamer a lidé dění sledovali v přímém přenosu na internetu. „Na Lázních ducha se mi líbilo, že to bylo pro místní. Vždy přišlo hodně lidí v kostýmech. On-line akce se podařila, ale osobní kontakt a úsměvy nejde nahradit,“ řekl starosta Litomyšle Daniel Brýdl.

Za Lázněmi ducha v Litomyšli stojí Miroslav Brýdl, Ladislav Horáček a Jaroslav Vencl. Každý rok zahájení lázeňské sezony přitáhlo do Litomyšle stovky lidí a celé město žilo. Letos museli zůstat doma. „Dívala jsem se na vysílání na internetu a byla to paráda. Je škoda, že jsme nemohli vyrazit do Litomyšle, ale věřím, že za rok už to dopadne,“ uvedla Jana Dvořáková z Chrudimi, která si Lázně ducha užila v pohodlí domova.

Během přenosu diváci slyšeli povídání s architekty Josefem Pleskotem, Davidem Vávrou, režisérem Radovanem Lipusem, kastelánem zámku Petrem Weissem nebo Evou Zoubkovou, dcerou sochaře Olbrama Zoubka. Na historickém vysokém kole přijel z Vysokého Mýta Jiří Junek, ředitel tamního muzea. Část cesty do Litomyšle musel absolvovat po objížďce, kde se proplétal mezi auty.

Dvouhodinový pořad je možné přehrát na kanálu Youtube nebo Facebooku Lázní ducha.